Aktuality

Pronájem lukrativních ubytovacích prostor v unikátní přírodě na pomezí Lužických hor a Českého Švýcarska, aneb příroda nezná hranice.

17.8.2018

Vážení přátelé, milovníci hor, turisté, milí čtenáři, cílem dnešní aktuality vám není ani tak představit pronajímanou nemovitost v malebné obci Prysk (resp. Dolní Prysk). Tuto roli ostatně dostatečně plní inzerát na našich webových stránkách, jehož strůjcem je pan Martin Vlček, dlouholetý realitní makléř naší společné realitní a advokátní kanceláře JURIS Real, spol. s r. o., který disponuje tel. č.: 601 587 147 a e-mailem: vlcek@rkjuris.cz. Úkolem tohoto článku je vám spíše a především představit nedotčenou krajinu v okolí námi nabízené reality.

Více

První převod bytů v rodinných domech by mohl být již brzy osvobozen od daně.

15.8.2018

Rodinné domy s několika bytovými jednotkami k prodeji jsou v současné době oblíbenou záležitostí pro prodávající i pro kupující. Pro kupující je byt v menším rodinném domě lákavější z hlediska většího klidu, pohodlí i soukromí a pro prodávající je převod několika samostatných bytových jednotek mnohdy rovněž snazší než prodávat celý bytový dům (zdroj a více na: https://www.danovy-portal.com/aktuality/prvni-prevod-bytu-v-rodinnych-domech-by-mozna-take-mohl-byt-osvobozen-od-dane).

Více

Prodej unikátního domu na pražské Hanspaulce

8.8.2018

Vážené dámy a vážení pánové, milí čtenáři, pan Karel Jindra, aktuálně ve výhradním zastoupení nabízí k prodeji zajímavý dům na pražské Hanspaulce, jedné z nejprestižnějších adres v metropoli. V rámci hlavního města se jedná o jednu z nejlepších a nejvyhledávanějších rezidenčních částí díky atmosféře, kterou dokresluje množství parků i unikátní architektura budov spolu s úchvatným výhledem na velkou část Prahy. S prodávanou nemovitostí vás nejdříve seznámíme, abychom posléze prostřednictvím našeho článku podnikli výlet do této krásné části metropole.

Více

Bankovní rada České národní banky dnes po měsíci opět zvýšila úrokové sazby.

2.8.2018

Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů (tj. tedy in těch hypotečních), stoupla o 0,25 procentního bodu na 1,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová.

Více

Od 1. července 2018 se v ČR rozšířila bezplatná právní pomoc pro nejchudší vrstvy občanů.

1.8.2018

Vážení občané, bohužel první červencové dni se novináři v právní oblasti – ať se již jedná o věrohodná media typu: ČTK, Českou televizi, Český rozhlas či seriózní denní tisk (MF DNES, Lidové noviny či Hospodářské noviny) – věnovali psaní závěrečných prací, popř. i chovu králíků, resp. jmenování (a posléze samozřejmě i rezignaci) paní Mgr. Ing. Taťány Malé na post nové ministryně spravedlnosti, a to v souvislosti se jmenováním nové české vlády. Žurnalisté (pozn. v případě zmíněné České televize a jmenovaného Českého rozhlasu se přitom dokonce jedná o veřejnou službu, placenou z daní a koncesionářských poplatků.) totiž „trochu“ (ironicky) v tomto ohledu opomenuli nabytí účinnosti socioekonomicky velmi významné novely zákona č. 85/1996 Sb., o advokacii, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o advokacii“), která se týká, a jejímž cílem je rozšíření profesionální právní služby advokátů pro nemajetné, resp. nejchudší vrstvy obyvatelstva! Touto oprávněnou kritiku stran veřejnoprávních médií v žádném případě nepodporujeme média pana Mgr. Jaromíra Soukupa, jako jsou: TV Barrandov, Sedmička a jiné platformy bulvárního charakteru.

Více

JURIS REAL aktuálně prodává byty ve svém úspěšném developerském projektu ve Vraném nad Vltavou.

10.7.2018

Bytový dům „MATYÁŠ“ společnosti JURIS REAL Vrané, spol. s r. o. směle urbanisticky navazuje na dosavadní výstavbu v překrásné „vltavské“ obci Vrané nad Vltavou.

Více

Oslava kvalitního vína ve Valticích

8.7.2018

Vážení a milí čtenáři, reality nepředstavují pouze nemovitosti, jako jsou: Byty, rodiné nebo činžovní domy, chaty, chalupy, komerční prostory či pozemky, nýbrž i unikátní imobilie, jako jsou např.: Hrady, zámky nebo i takové vinné sklepy. Z výše popsaného důvodu proto dnes přinášíme aktualitu, která voní kvalitním vínem s přívlastkem. Vždyť je i doba dovolených, a koneckonců se i do krásných Valtic můžete podívat. Navíc "takový" Lednicko-valtický areál je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Ve Valticích má sídlo vinařská akademie i tzv. SALON VÍN České republiky. Navštivme Valtice, hlavní město vína a nechť je nám odměnou kvalitní výběr z hroznů či bobulí nebo slámové či ledové víno. Valtice jsou přeci místem šikovných vinařů, kteří dosáhli úspěchů i v tvrdé mezinárodní konkurenci, zejména co se pak týká bílých vín, a přiznejme si poctivě, že na pěstování červeného vína nemáme dostatečné přírodní podmínky, resp. "prostě" sluníčko. Samozřejmě taková rarita, jakou je "mělnická" Svatá Ludmila představuje výjimku, která potvrzuje pravidlo.

Více

Ústavní soud zrušil tzv. druhou restituční tečku.

6.7.2018

Tento krok tedy znamená, že by stát měl i po 1. červenci 2018 poskytovat restituentům náhradní pozemky, nejen finanční odškodnění.

Více

Stane se vlastnické bydlení v České republice pouze výsadou bohatých?

4.7.2018

Dosáhne na něj ještě vůbec střední třída? Co je příčinou zdražování? A jak si stojí ceny bytů v metropoli na počátku prázdnin? Tyto otázky jsou předmětem dnešní aktuality.

Více

Česká národní banka opětovně ochlazuje hypoteční trh!

1.7.2018

Vážení klienti a čtenáři, jak možná víte, tak na první červencový den jsme zamýšleli a původně i naplánovali zcela jinou aktualitu, a to o cenách bytů v metropoli, avšak „středeční“ rozhodnutí ČNB ohledně zvýšení úrokových sazeb naši prvotní myšlenku zcela změnilo.

Více