Aktuality

Berlín zmrazil nájemné na příštích pět let.

13.8.2019

Vážení čtenáři, Senát Berlína v reakci na rozhořčení veřejnosti nad rostoucím nedostatkem dostupného bydlení schválil zmrazení nájemného na pět let. Vážení klienti, touto aktualitou tak pokračujeme v našem letním miniseriálu o nájemním bydlení. Jestliže byla v minulosti, a to nejen u nás, ale i ve zmíněném Německu, pro oblast nájemního bydlení typická deregulace, tak nyní obráceně dochází k regulaci. Výše vyřčené platí i pro problematiku „Airbnb“.

Více

JURIS REAL prodává rodinný dům v kraji Bohumila Hrabala.

10.8.2019

Vážení návštěvníci našich webových stránek a potenciální klienti, milí krajané, cílem dnešního povídání Vám ani tak není představit nabízenou imobilii v obci Písty na Nymbursku. Tuto roli přitom dostatečně plní velmi krásně napsaný inzerát pana Milana Teichmanna - který disponuje tel. č.: 777 306 103, popř. e-mailem: teichmann@rkjuris.cz - na našich internetových stránkách: http://www.rkjuris.cz/prodej-rodinne-domy-pisty-okres-nymburk-prodej-rodinne-domy-3-1-pisty-521. Cílem tohoto článku je Vás spíše seznámit s nádhernými přírodními a kulturními památkami v bezprostředním okolí prodávané reality.

Více

Univerzitní studenti budou v následujících týdnech poptávat ve velkém byty k pronájmu.

8.8.2019

Vážení návštěvníci našich webových stránek, vysokoškoláci, kteří nedostali kolej nebo zkrátka dávají přednost tzv. privátu, mohou být zajímavou cílovou skupinou pro vlastníky investičních bytů, a to jak ve velkých, tak i v menších univerzitních městech. Poptávka po pronájmech z jejich strany je nejsilnější právě v průběhu srpna a navíc nároky na vybavení a stav bytu jsou u studentů nižší než u jiných potenciálních nájemců.

Více

Praha se stala lákavým místem pro cizozemské realitní investory.

6.8.2019

Vážení klienti a čtenáři, hlavní město České republiky se z pohledu velkých realitních investorů dostalo na úroveň vyspělých evropských metropolí. Zařadilo se totiž mezi dvacítku nejatraktivnějších měst starého kontinentu. Toto zjištění vyplývá z výzkumu poradenské společnosti PwC mezi skoro tisícovkou respondentů z 22 států Evropské unie (srov.: https://www.e15.cz/tema/jak-vydelat-na-pronajmu/praha-je-uz-pro-investory-lakavejsi-nez-curych-nebo-milan-1359776). Celý report lze pak v angličtině (byť internetové stránky jsou rakouské) dohledat na: https://www.pwc.at/de/publikationen/branchen-und-wirtschaftsstudien/pwc-emerging-trends-in-real-estate-europe-2019.pdf.

Více

Čechy, Moravany a Slezany láká život na chatě či chalupě, a to nejen v létě.

5.8.2019

Vážení čtenáři a klienti, až sedm z deseti českých chatařů a chalupářů by po větších či menších stavebních rekonstrukcích žilo na chatě či chalupě celoročně. Láká je nejen klid, pohoda a příroda, nýbrž také možnost výrazně finanční úspory.

Více

Nájemné v České republice roste i díky vysokým cenám bytů.

17.7.2019

Změny na hypotečním trhu a rostoucí ceny bydlení dokázaly za poslední rok zcela změnit trh s nájemním bydlením. Cítit je to především ve velkých městech, kde se rychlost, s jakou je možné pronajmout byt, dostala na novodobá maxima (srov. https://www.hypoindex.cz/tiskove-zpravy/jeden-inzerat-650-zajemcu-byty-se-pronajimaji-nejrychleji-v-historii/).

Více

Švýcaři ve velkém preferují bydlení v nájmu.

16.7.2019

Vážení čtenáři a klienti, už jsme na několika místech našich webových stránek: www.rkjuris.cz uváděli, že pro německy hovořící země je obvyklé bydlení právě v nájemních bytech, a to namísto vlastnického bydlení. Tuto kauzalitu si dnes potvrdíme na případě Švýcarska. Navíc je doba dovolených a Švýcarsko je velmi okouzlující země.

Více

JURIS REAL prodává družstevní byt ve čtvrti plné umělců a zeleně.

13.7.2019

Milí čtenáři, vážení potenciální klienti, cílem dnešního povídání Vám není ani tak představit nabízenou imobilii. Tuto roli přitom dostatečně plní inzerát pana Milana Teichmanna na našich webových stránkách: http://www.rkjuris.cz/prodej-byty-2-1-praha-holesovice-prodej-byty-2-1-55m2-praha-holesovice-509, jenž patří mj. k odborníkům na realitní segment družstevních bytů, a který disponuje tel. č.: 777 306 103, resp. e-mailem: teichmann@rkjuris.cz. Vizí tohoto článku je Vás spíše seznámit s poetickým duchem a nádhernou přírodou v bezprostřední blízkosti inzerované nemovitosti.

Více

JURIS REAL prodává novostavby rodinných domů v lukrativní části Prahy 6.

6.7.2019

Vážení čtenáři a potenciální klienti, úkolem dnešní aktuality Vám není ani tak představit inzerované nemovitosti. Tuto roli bezesporu plní velmi hezky napsaný inzerát pana Bc. Jaroslava Oborného na našich webových stránkách: http://www.rkjuris.cz/prodej-rodinne-domy-praha-ruzyne-prodej-rodinny-dum-155-m2-pozemek-413m2-197, jenž patří k vůbec našim nejzkušenějším realitním makléřům, a který disponuje tel. č.: 603 278 555 a e-mailem: oborny@rkjuris.cz. Cílem tohoto pojednání je Vás spíše seznámit s historickými památkami a nádhernou přírodou v okolí nabízené reality.

Více

Vláda ČR schválila věcný záměr nového stavebního zákona.

5.7.2019

Vážení klienti, milí čtenáři, česká vláda konečně schválila po několika letech diskuzí věcný záměr nového stavebního zákona, který má urychlit a zjednodušit povolování staveb. Harmonogram počítá s platností nového zákona od roku 2021. Podle Ministerstva pro místní rozvoj (dále jen „MMR“), které návrh právního předpisu předkládá, by se mělo povolovací řízení u staveb ze současného průměru 5,4 roku zkrátit na jeden rok. Podle řady kritiků z řad ekologických aktivistů ale tento návrh právní normy spíše nahrává developerům, popírá veřejné zájmy, jako je např. ochrana přírody, a otevírá prostor pro korupci. Vzhledem ke skutečnosti, že Společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL, spol. s r. o. je developerskou společností, legislativní proces ohledně nového stavebního zákona velmi pečlivě sledujeme.

Více