Aktuality

Jaké kroky učinit při nemožnosti splácet hypoteční úvěr?

16.9.2017

Určitě to znáte. Analogická situace se totiž snadno může přihodit každému z nás. Např. tak manžel nebo životní partner si při otevírání lyžařské sezóny na ledovci v Söldenu „zrovna“ zlomí nohu, a právě Vaše rodina splácí hypotéku na hodnotnou nemovitost. V dnešním článku si řekneme, co podniknout v podobných případech.

Více

Co je pro mladé lidi v otázce bydlení finančně výhodnější? Starší byt nebo novostavba?

8.9.2017

Nájem, nebo vlastní bydlení? „Tak např. v tomto ohledu mají Češi „úplně“ jasno, přes 70 pct lidí (a to nejen mladých) totiž žije ve vlastní bytové jednotce či v rodinném domě. Avšak v „pomyslné“ otázce, zda si pořídit novostavbu, nebo starší byt k rekonstrukci, již ale „mladí Češi“ tak zajedno „zase“ nejsou,“ konstatuje Mgr. David Gabriel, obchodní ředitel ve Společné realitní a advokátní kanceláři JURIS REAL, spol. s r. o.

Více

Ceny secondhandových bytů v ČR vzrostly od roku 2000 až trojnásobně!

2.9.2017

Ceny starších bytů v tuzemsku vzrostly od roku 2000 do konce března 2017 téměř trojnásobně. Míra inflace ve stejném období přitom byla 40 procent. Toto zjištění vyplývá z měření Českého statistického úřadu (dále jen „ČSÚ“).

Více

Právní regulace hypoték se odkládá do dalších voleb!

27.8.2017

Společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL, spol. s r. o. na tuto „novinku“ reaguje mezi prvními nejen realitními, nýbrž i informačními servery!

Více

Ekonomická dostupnost bydlení se v tuzemsku rapidně (skokově) zhoršuje! Našinec totiž na nový byt potřebuje skoro 11 ročních platů.

26.8.2017

Češi, Moravané a Slezané loni potřebovali na koupi nového bytu o velikosti 70 m2 10,9 průměrného ročního platu.

Více

Stále více Čechů se při sjednávání hypoték nevědomky (nedbalostně - kulpózně) či dokonce úmyslně (dolózně) dopouští úvěrových podvodů!

20.8.2017

Hypotečním bankám většinou lžou ohledně svých finančních příjmů, nebo zatajují informace o půjčkách. Málokdo si však z občanů uvědomuje, že již příprava je trestná! Skutečně tomu tak je! Na tomto místě chceme upozornit na tento aspekt, v žádném případě pak neslouží náš web jako trestně-právní revue.

Více

Uzavíráme smlouvu o úvěru s hypoteční bankou.

13.8.2017

Vážení čtenáři, v uplynulých aktualitách jsme se několikrát dotkli problematiky hypotečního úvěrování, nicméně vždy (a v této rovině se nejedná pouze o náš web) jsme opomenuli pohovořit o samotné smlouvě o úvěru! Jaké jsou její parametry, a na jaká úskalí by se měl občan při uzavírání úvěrové smlouvy tedy připravit? Jaké rozdíly pak panují i mezi půjčkou (resp. zápůjčkou) a úvěrem? Právě tyto otázky jsou předmětem našeho dnešního pojednání.

Více

Jaký vliv bude mít zvýšení úrokových sazeb na hypotéky?

6.8.2017

Uplynulý čtvrtek zvýšila Česká národní banka jako první z „Evropských centrálních bank“ členských států EU úrokové sazby. Pro mnohé je tento krok sice překvapivý, nicméně podle situace v tuzemské ekonomice na druhou stranu zase předvidatelný. Dokonce ho avizovali i někteří ekonomové.

Více

Opravdu má právo na zdraví větší váhu než právo na nedotknutelnost obydlí, pokud jde o kontrolu kotlů na tuhá paliva?

31.7.2017

A nedisponuje referent či úředník odboru životního prostředí při vstupu do obydlí nakonec většími pravomocemi než příslušník Policie České republiky? Má věc z pohledu právníků „pouze“ správně-právní, trestně-právní a především ústavně-právní rozměr? Nikoliv!

Více

Užijte si pohodu na české chatě či chalupě!

23.7.2017

Tuzemsko patří neodmyslitelně mezi ráj chatařů a chalupářů.

Více