Naše aktivity

Společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL, spol. s r.o. podporuje umění i sport.


Dne 20. prosince 2017 se v hotelu Don Giovanni konal vánoční koncert, na které jsme se důstojně rozloučili s panem Milanem Mádlem, dlouholetým správcem objektu ve Šrobárově ulici a samozřejmě i členem našeho kolektivu.

besídka 01

JUDr. Tomáš Mádl s rodinou

JUDr. Tomáš Mádl s rodinou

Barunka Mádlová při společném zpívání s Magdou Malou

Barunka Mádlová při společném zpívání s Magdou Malou

Chlapci z Burtální jahody

Chlapci z Brutální jahody

Jiří Zonyga

Jiří Zonyga

Po skončení vánočního koncertu se konal v sídle Společné realitní a advokátní kanceláře JURIS REAL, spol. s r. o. ve Šrobárově ulici raut.

JUDr. Tomáš Mádl s přáteli

JUDr. Tomáš Mádl s přáteli

JUDr. Tomáš Mádl se dne 28. října 2017 zúčastnil spolu s dalšími významnými hosty znovuotevření pivovaru v Kamenici nad Lipou.

Velký den kamenického pivovaru

Průmyslový pivovar v Kamenici nad Lipou nahradil ten původní, umístěný ještě v renesančních prostorách, roku 1861. Jeho stavba tehdy trvala 18 měsíců. Současná rekonstrukce téměř celá proběhla během jednoho kalendářního roku.

Málokdo si dokáže představit, nakolik obtížný úkol představuje dokončení pivovaru s plánovanou kapacitou 30 000 hektolitrů, jestliže je určeno naprosto konkrétní datum. 28. říjen 2017 díky tomu vstoupí nejenom do historie malého městečka na pomezí Vysočiny a Jihočeského kraje, ale přidá další výraznou kapitolu nezávislému českému pivovarnictví. Obnova Pivovaru v Kamenici nad Lipou stála zatím zhruba 120 miliónů Kč.

IMG_0548 IMG_0558

Milan Houška oznámil termín otevření pivovaru v Kamenici nad Lipou zhruba před půl rokem. Jen málokdo ze stovek lidí, kteří na slavnost přišli, tušil, jak velké úsilí musel spolu se svým týmem vynaložit, aby bylo datum dodrženo. Obdivuhodné je, že si nic neulehčil, naopak. Když se během rekonstrukce přízemí hlavní budovy v prostoru varny zjistilo, že se původní podlaha z 19. století nachází zhruba o metr níž, nechal odstranit všechno, co se během takřka sto padesáti let navezlo. Původní projekt s takovou úpravou nepočítal. Na původní vizualizaci díky tomu zmizelo sedm schodů, které měly oddělovat dlažbu na prostranství před varnou od vstupu do jejích prostor. Nyní však přirozeným způsobem navazuje na plochu pivovarského dvora, jak to původně zamýšleli naši předkové. Zásadní změnu to přineslo i z hlediska již zpracovaného projektu varny. Společnost Destila jej musela přizpůsobit novým okolnostem.

IMG_0606IMG_0564

Ještě složitější situace nastala ve sklepeních pivovaru. Pod betonem se však objevily staré kamenné podlahy. Všechny se podařilo odkrýt, jednotlivé kamenné desky vyjmout a opět je položit očištěné na sníženou podlahu. I v tomto případě se ale měnil původní projekt. Díky snížení podlah dnes v ležáckém sklepě stojí také tanky s kapacitou 90 hektolitrů. Slavnostní otevření neohrozily desítky tun materiálu, takřka nekonečné množství nevhodné omítky na zdech, ani z pohledu historie zajímavé rozkrytí základů varny původního pivovaru ze 17. století. Byla to překvapivě instalace a spuštění parního generátoru. Nakonec jej zvládla společnost 3+K Kraus, která v areálu pivovaru na jaře postavila malou experimentální varnu a nyní se zabývala jinými úkoly.

IMG_1055 IMG_0577

Nyní tedy budou v jednom areálu vedle sebe existovat dvě pivovarské technologie. Již osvědčený experimentální pivovar s varnou o objemu 500 l, kde Robert Franěk vaří speciální piva, je v bývalé pivovarské lednici a minipivovarem zůstane i nadále. Ve velkém pivovaru, jehož uvedení do provozu bylo oslavováno právě 28. října, je určen na vaření spodně kvašených piv na varně o objemu 30 hl, což znamená, že za nějaký čas překoná roční výstav 10 000 hl, představující hranici pro minipivovary, a stane se dalším pivovarem regionálního dosahu na Vysočině.

IMG_0926 IMG_1057

Vrchní sládek Pivovaru Kamenice nad Lipou Robert Franěk se na slavnostní otevření připravil velmi důkladně a uvařil 360 hektolitrů piva. Pětici spodně kvašených piv od světlého výčepního až po jantarový bock doplnilo pšeničné pivo a imperiální stout. Tentokrát výjimečně nechyběla ani privátní značka Bob a Dave, kterou pivovar vaří výhradně pro Krkonošskou hospůdku v Praze.

 

IMG_0637 IMG_0641 IMG_0938 IMG_1004

V Kamenici nad Lipou se spolu se otevřela také pivovarská pivnice. Je umístěná v prostoru původní varny, doložené již v polovině 17. století. Některé stavební prvky, jako oblouky ve zdech, jsou původní a interiéru dodávají působivou autenticitu. O to, aby se i stoly plnily jen tím nejlepším jídlem, se stará šéfkuchař Roman Dolejš, jehož hlavní specialitou je francouzská kuchyně. V Kamenici ji hodlá spojit s místním pivem tak, aby se dobře doplňovaly. Ukázku svého umění předvedl již na otevření pivovaru, kde návštěvníci mohli ocenit grilované steaky, pivní guláš, pečené koleno nebo bramboráky. První gastronomickou událostí po otevření pivnice pro veřejnost je svatomartinské menu.

IMG_1038 IMG_1421 IMG_1494 IMG_1537

Vzácným hostem byl vnuk zakladatele pivovaru Rudolf baron Geymüller, který přijel i se dvěma syny. On sám se na zámku sousedícím s pivovarem narodil. Dnes se věnuje především vínu, ale když se dozvěděl, že pivovar bude znovu uveden do provozu, začal mu držet palce. Svou řeč na otevření dokonce zahájil českými slovy a pravil, že přestavbou zde vznikl opravdový klenot. Také starosta Kamenice Ivan Pfaur ocenil změnu, jaké se dočkaly dříve žalostně udržované sklady ovoce a zeleniny. Poté, co novou varnu požehnal kněz Václav Šika, už začala zábava přod pódiem na pivovarském dvoře. I přes nevypočitatelné počasí a překvapivé přepršky se našlo dost milovníků piva, jídla a zábavy, aby se prostory pivovaru zcela zaplnily. V mnoha případech dorazily i tři generace jedné rodiny. Někdo si zatancoval při dechovce nebo poslechl velmi nadějné místní hudební naděje, závěr programu potom již renomované místní skupině Brutální Jahoda, Hraní při této příležitosti kluci vnímají jako velkou čest: „Nejen že tak děláme radost lidem naší muzikou, což je pro nás všeobecně to nejpodstatnější, a zadruhé jsme si právě v pivovaru, kde bylo hodně informací a fotek z jeho dlouhé a bohaté historie, uvědomili, že se i my právě stáváme její součástí. Kdoví, třeba jednoho dne za mnoho let se bude někdo koukat na fotky z otevření Kamenického pivovaru 2017 a bude to historie zase pro něj.“ (zdroj: http://www.pivobierale.cz/prectete-si/velky-den-kamenickeho-pivovaru/).

Dne 26. června 2017 byl v Kamenici nad Lipou cíl soutěže Veteráni Jindřichohradeckem. Malí a velcí nadšenci, kluci a tátové tak mohli i díky sponzoringu Společné realitní a advokátní kanceláře JURIS REAL, spol. s r. o. v jihočeské Kamenici obdivovat unikátní vozy z tuzemska i ze zahraničí.

broukauta

Filatelistická výstava ve Žďáru nad Sázavou ve dnech 2. 6. 2016 až 5. 6. 2016

Obrázek1Obrázek2

Obrázek3

JUDr. Tomáš Mádl při prezentaci své filatelistické sbírky s panem Mgr. Bohuslavem Sobotkou, předsedou vlády České republiky – právě naše hlavní město bude od 15. 8. do 18. 8. hostit unikátní Světovou výstavu poštovních známek Praga 2018.

Bez názvu


Kamenický Cannondale maraton 2016, který se uskutečnil dne 25. 6. 2016 v Kamenici nad Lipou.

Obrázek4Obrázek5

JUDr. Tomáš Mádl před oficiálním startem prestižního cyklistického závodu horských kol.

Obrázek6


Odhalení pamětní desky Dr. Vavro Šrobára dne 4. 11. 2013

Obrázek7

Obrázek8Obrázek9

Tehdejší ministr kultury Slovenské republiky Marek Maďarič.                   Tehdejší ministr kultury České republiky Jiří Balvín.

                                                        Při slavnostním projevu před Šrobárovou vilou.                  

Obrázek10

JUDr. Tomáš Mádl s Jeho Excelencí, panem Peterem Weissem, velvyslancem Slovenské republiky v ČR a dalšími četnými VIP hosty. Dr. Vavro Šrobár (1867 – 1950) byl lékař, publicista a přední meziválečný politik. V samostatném Československu zastával funkce poslance, senátora i ministra. V době Slovenského národního povstání v roce 1944 působil jako jeden ze dvou předsedů odbojového orgánu Slovenské národní rady. Nad akcí pořádanou při příležitosti 95. výročí vzniku Československa převzali záštitu tehdejší český premiér Jiří Rusnok a jeho slovenský protějšek Robert Fico.

Obrázek11


Odhalení pamětní desky Vlasty Buriana a jeho lachtanů dne 7. 5. 2011

Obrázek12Obrázek13

Obrázek14

Obrázek15

Vlasta Burian daroval v roce 1934 ZOO Praha její první lachtany – Batula a Hýtu. Návštěvníci zoo si připomněli tuto slavnostní událost právě v sobotu dne 7. května 2011. Bronzovou pamětní desku, na které jsou ztvárněni lachtani, které získal Burian z Ameriky od slavného německého obchodníka Hagenbecka, darovala pražské zoo Společnost přátel Vlasty Buriana. K jejímu odhalení došlo za účasti ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka, ředitele a jednatele společné realitní a advokátní kanceláře JURIS REAL, spol. s r.o. a předsedy správní rady správní rady Společnosti přátel Vlasty Buriana o.p.s. JUDr. Tomáše Mádla a spisovatele Ondřeje Suchého v sobotu 7. května ve 13 hodin u expozice lachtanů. Králi komiků za jeho mecenášství symbolicky poděkovali také současní lachtani, chovaní v Zoo Praha - samec Meloun, samice Julinka, Abeba a Bára -, kteří předvedli svůj um v rámci komentovaného cvičení. 


Slavnostní křest poštovní známky s portrétem Vlasty Buriana dne 8. 4. 2011 v kině Ponrepo při příležitosti 120. výročí narozenin krále komiků.

Obrázek16Obrázek17

Obrázek18

JUDr. Tomáš Mádl při slavnostním křtu známky, za účasti zástupců České pošty, s.p., Svazu českých filatelistů, Národního filmového archivu, Filmexportu home video a dalších význačných osobností. Pro tuto příležitost byla na místě ve zmíněném kině dokonce zřízena poštovní přepážka, kde poštovní pracovnice orážely poštovní zásilky speciálním strojovým razítkem k této události. Nadšení filatelisté tu tak mohli získat i otisk pamětního razítka. Křest doprovodily v kinosále Národního filmového archivu ukázky z Burianových filmů s tematikou pošty a střihový snímek z roku 1987 Portrét krále komiků, k němuž komentář načetl Josef Abrhám. Známka má nominální hodnotu deset korun, jejím autorem je Pavel Sivko a rytcem Jaroslav Tvrdoň.


Křest CD Světlany Nálepkové v divadle La Fabrika

JUDr. Tomáš Mádl, ředitel a jednatel společné realitní a advokátní kanceláře JURIS REAL, spol. s r.o. a předseda správní rady Společnosti přátel Vlasty Buriana o.p.s. při slavnostním křtu CD Světlany Nálepkové "Láska se vrací" spolu s VIP hosty - Ondřejem Soukupem, Jaroslavem Svěceným, Karlem Štědrým, Michalem Dvořákem, Bohušem Matušem a Jiřím Dědečkem dne 25. února 2008

nalepkova1nalepkova2

nalepkova3nalepkova_pozvanka


Odhalení pamětní desky Vlasty Buriana ve Švandově divadle na Smíchově

burian

pametni_deska

Odhalení pamětní desky Vlasty Buriana na stadionu FK Viktorie Žižkov 

viktorka1viktorka2

JUDr. Tomáš Mádl, ředitel a jednatel společné realitní a advokátní kanceláře JURIS REAL, spol. s r.o. a předseda správní rady Společnosti přátel Vlasty Buriana o.p.s. při slavnostním odhalení pamětní desky Vlasty Buriana na stadionu FK Viktorie Žižkov dne 25. dubna 2008

brankar_sympatak