Aktuality

JURIS REAL, spol. s r. o. nabízí velice pěknou investici v podobě koupě rodinného domu v Heřmanicích v Podještědí.

19.1.2021

Vážení zájemci, milí čtenáři, naše společná realitní a advokátní kancelář v současné době inzeruje velmi zajímavou realitu v Heřmanicích, které jsou integrovanou součástí Jablonného v Podještědí. Okolí imobilie - to jest Jablonného v Podještědí (tzv. dvojková obec či obec s tzv. pověřeným obecním úřadem) - se vyznačuje jako velmi kulturně a přírodně bohatá oblast s plnou občanskou vybaveností. V Jablonném v Podještědí se nachází základní a umělecká škola, obchody, restaurace a lékaři. Větší či víkendové nákupy pak lze uskutečňovat i v blízkém Liberci, nedaleké (saské) Žitavě či v polském příhraničí. Ve zhruba stotisícovém Liberci lze pak najít jak pracovní příležitosti, tak i střední školy, univerzitu a kulturní a sportovní vyžití, a to nejen díky lyžařskému areálu na Ještědu, ale i díky úspěšnému extraligovému hokejovému a prvoligovému fotbalovému klubu. I z tohoto důvodu je cílem této aktuality pouze upozornit na některé přírodní a kulturní „kulisy“ prodávané nemovitosti. Další veškeré informace Vám podá pan Martin Vlček, realitní makléř na tel.: 601 587 147, popř. na e-mailu: vlcek@rkjuris.cz.

Více

Nejslavnější hokejové haly Kanady

17.1.2021

Milí čtenáři, vzhledem k tomu, že tento týden začala „okleštěná“ kanadsko-americká NHL, v Kanadě se nedávno konal juniorský šampionát, hokej je naším národním sportem, a Češi byli těmi, kteří naučili Kanadu a USA hrát kombinační hokej (a nenahazovat pouze puky na zadní mantinel) a v neposlední řadě lidé si v „koronavirové době“ potřebují odpočinout a zpestřit si život kulturou a sportem, zaměříme se v dnešní aktualitě na další unikátní nemovitosti, kterými tentokrát budou nejslavnější kanadské hokejové arény, i když mezi tzv. „Original six“ (zakládající šestku NHL) patří z kanadských klubů pouze Montreal Canadiens a Toronto Maple Leafs. Vždyť to byly slavné finálové (či v případě Nagana 1998 samozřejmě semifinále) bitvy s Kanadou, kolébkou hokeje na Kanadském poháru v roce 1976, na MS v hokeji v Praze v roce 1985, na mistrovství světa ve Vídni v roce 1996, na ZOH v Naganu v roce 1998 či MS v hokeji ve Vídni v roce 2005, které bavily diváky v Československu (v České republice) a mnohdy určovaly i další směr, kterým se bude ubírat nejrychlejší kolektivní hra na světě. „Hokejové roky“ 1950, kdy byli někteří členové československého hokejového mužstva (mistři světa z let 1947 a 1949) po vykonstruovaném procesu uvězněni a 1969, kdy naši hoši sehráli dva vítězné zápasy nad „Rusáky“ na MS ve Švédsku, lze pak dokonce považovat i za součást českých moderních národních dějin.

Více

Vídeň začala stavět automatické metro, a dává tím lekci Praze.

16.1.2021

Vážení klienti, milí čtenáři, dopravní obslužnost je velmi významným faktorem i v realitách, neboť logicky nemovitosti v lokalitách s lepším dopravním spojením mají samozřejmě vyšší cenu. Existuje po nich totiž mezi zájemci o imobilie větší poptávka. Vídeň, rakouské hlavní město jde přitom naší metropoli příkladem v mnoha oblastech. Jednou z nich je i MHD. Tamní radní totiž mají obdobné plány jako ti pražští. Dělají jen věci poněkud rychleji. Nyní spustili stavbu metra bez řidiče, po kterém Praha touží již řadu let na plánované trase linky D.

Více

Nové byty na konci října zdražily v metropoli o sedm procent.

10.1.2021

Vážení čtenáři, průměrná nabídková cena volných nových bytů v Praze na konci října v meziroční komparaci vzrostla o sedm procent na 118.200 korun za m2. Tempo růstu cen zůstává poslední rok a půl zhruba stejné. Od roku 2014 novostavby zdražily o 81 procent. Počet volných dostupných bytů v nabídce developerů meziročně stoupl o 2,6 procenta na 5 677. Toto zjištění vyplývá z údajů poradenské společnosti Deloitte, které má ČTK k dispozici.

Více

Stavebnictví v České republice bylo do října podle výkonu na 17. místě v Evropské unii.

9.1.2021

Vážení čtenáři, české stavebnictví bylo loni do konce září s meziročním poklesem o 6,6 procenta mezi 28 zeměmi EU na 17. místě. Údaje z Velké Británie jsou přitom stále započítávány. V meziroční komparaci si ČR polepšila o dvě místa. V porovnání s koncem prvního pololetí na tom bylo tuzemsko o čtyři příčky hůře. Toto zjištění vyplývá z údajů evropského statistického úřadu Eurostat. V zemích Evropské unie stavebnictví v prvních devíti měsících pokleslo průměrně o 6,4 procenta.

Více

JURIS REAL se pokorně loučí s letošním nelehkým rokem, který zásadně ovlivnil životy našich spoluobčanů.

22.12.2020

Vážení klienti, obchodní partneři, kolegové z realitní, developerské a dražební branže, milí čtenáři, jako poslední námět letošního roku jsme na webových stránkách naší společnosti jistě mohli zvolit „např.“: Ceny bytů, nový realitní zákon (pozn. zákon o realitním zprostředkování), zrušení daně z nabytí nemovitosti či legislativní přípravu nového stavebního zákona. Tato vyjmenovaná témata skutečně v roce 2020 snad nejvíce rezonovala i v české společnosti, přičemž ale zase např. realitní kanceláře, které se na realitní zákon poctivě připravovaly, neměly s jeho praktickou implementací do firemního života žádné obtíže.

Více

V době, kdy Ester Ledecká vyhrála super-G ve Val d´Isere, v ČR na horách začala sezona omezená epidemií.

20.12.2020

Vážení čtenáři, většina velkých lyžařských centrech zahájila v pátek zimní sezonu, kterou výrazně ovlivní omezení kvůli šíření koronaviru. Některé skiareály ale zůstaly uzavřeny kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám. Přírodní sníh chybí a se zasněžováním provozovatelé čekají na mrazivější počasí. Toto zjištění vyplývá z ankety zpravodajů ČTK. Vláda ČR rozhodla o tom, že vleky a lanovky pro lyžaře se mohou poprvé rozjet 18. prosince. Na horách se ale nebude možné ubytovat, i když někteří hoteliéři v Krkonoších tato pravidla obcházejí prostřednictvím pracovních cest, popř. dohodou o provedení práce např. skrze home office, kdy je tzv. práce z domova zaměstnancem vykonávána z prostředí hotelového pokoje, přičemž v hotelu jsou ubytováni i rodinný příslušníci tohoto pracovníka, resp. DPP na úklid sněhu před chatou. Lyžaři musejí u pokladen a před turnikety počítat s koridory usměrňujícími počty lidí. Lyžaři např. musejí mít u vleků a na lanovkách zakrytá ústa i nos, ve frontách jsou povinné dvoumetrové odstupy a občerstvení se prodává jen přes výdejní okna.

Více

Hypoteční trh letos prý dosáhne rekordních 230 miliard Kč.

17.12.2020

Vážení a milí klienti, trh hypoték by měl dosáhnout v letošním roce rekordního výsledku kolem 230 mld. Kč, a mohl by tak překonat i dosavadní nejúspěšnější roky 2016 a 2017. ČTK to v rámci on-line konference sdělil generální ředitel Hypoteční banky Jiří Feix. Zmíněná banka, která před 25 lety jako první finanční ústav v ČR získala licenci na vydávání hypotečních zástavních listů, je třináctý rok lídrem českého hypotečního trhu.

Více

Registr spotřebitelů zůstane beze změny.

13.12.2020

Vážení klienti, milí čtenáři, Ústavní soud (ÚS) v Brně v listopadu zamítl návrh na zrušení části právní úpravy registru spotřebitelů v zákoně o ochraně spotřebitele (pozn. zákon č. 634/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů). Výše zmíněný právní předpis na ochranu spotřebitele umožňuje, aby se např. poskytovatelé úvěrů, operátoři nebo distributoři energií prostřednictvím sdílené databáze vzájemně informovali o závazcích a platební morálce klientů. Potřebné osobní údaje mohou zpracovávat bez souhlasu spotřebitelů.

Více

Na nový byt o rozloze 70 metrů čtverečních vydělává obyvatel hlavního města průměrně 13,9 roku.

12.12.2020

Vážení klienti, Pražan by na průměrný nový byt o rozloze 70 m2 vydělával 13,9 roku, jestliže by ale neměl žádné jiné finanční výdaje. Toto zjištění vyplývá ze studie developerské společnost Central Group, jejíž výsledky uveřejnila na on-line konferenci. Jde o statistické údaje na konci třetího kvartálu. Z porovnávaných měst v regionu je to nejvíce. Před rokem to bylo 14,1 roku. Na konci třetího čtvrtletí 2014, od kdy developer údaje eviduje, to bylo necelých deset let.

Více