Biennale Prestige Philately Club Prague se blíží.

Vážení čtenáři a klienti, JUDr. Tomáš Mádl, prezident Prestige Philately Club Prague a jednatel společné realitní a advokátní kanceláře JURIS REAL, spol. s r. o. a generální ředitel Národního muzea PhDr. Michal Lukeš, Ph.D. podepsali dne 5. března 2020 smlouvu o spolupráci PPCP a NM při přípravě výstavy Biennale PPCP s názvem „Poklady světové filatelie“.

Foto č. 1: Národní muzeum v Praze

Nahled-3b-225x300

Zdroj: Převzato z PPCP, 2020

Filatelistická výstava se uskuteční mezi až 7. až 22. listopadem 2020. V reprezentativních sálech 2. patra Národního muzea bude vystaveno 80 až 100 jednotlivých rarit mimořádného významu ze sbírek členů Prestige Philately Club Prague, Club de Monte Carlo a vídeňské Vindobony.

Jsou připraveny velkoplošné exponáty, mimo jiné projekt „500 let poštovnictví v Čechách“ a několik dalších na téma klasické filatelie, poštovní historie a dějin filatelie.

Biennale zahájí 6. 11. slavnostní ceremoniál. Pozvání k otevření výstavy už nyní obdržely VIP osobnosti z veřejného života, zejména prezident České republiky Miloš Zeman, monacký kníže Albert II., představitelé kultury, České pošty a samozřejmě vedení zúčastněných klubů, vystavovatelé a zástupci médií.

Bude vydán luxusní výstavní katalog. Česká pošta již také k Biennale připravuje sérii známek, černotisk a další produkty a v neposlední řadě vyjde emise pamětních 0-euro bankovek.

 

V Praze dne 24. března 2020

Mgr. Petr Jezdinský (s využitím PPCP)