Exekutorská komora České republiky varovala před podvodnou aktivitou! 

16.8.2022

Vážení čtenáři, milí klienti, vzhledem ke skutečnosti, že od 22. srpna spouštíme postupně největší a nejmodernější aukční a dražební web v České republice, jenž bude prozatím dohledatelný na doméně: nev.exdrzby.cz, pojednáme v srpnových aktualitách osvětově zejména o exekutorském právu, resp. výkupech nemovitostí. Tématem dnešního článku budou podvodní soudní exekutoři. Exekutorská komora ČR totiž nedávno zaznamenala velmi sofistikované podvodné aktivity, před nimiž varuje odbornou i laickou veřejnost. Může se snadno stát, že oběťmi se stanou i klienti advokátek a advokátů.

Lidé dostanou SMS zprávy informující o smyšlené exekuci s tím, že si můžou dluh vyhledat na podvodné stránce ekcr.org/search. Ta napodobuje vzhled oficiálních stránek Exekutorské komory ČR (www.ekcr.cz) a odkazuje na jednotlivé její položky.

 

Na návštěvníky webu tak může působit velmi důvěryhodně. Na stránce ekcr.org/search se po zadání osobních údajů objeví informace o smyšleném dluhu a smyšlené exekuci. Bez ohledu na to, zda jsou zadány existující či neexistující údaje! Podvodná aplikace následně odkáže na možnost uhradit dluh!

 

EK ČR upozorňuje, že stránka ekcr.org/search nepatří Exekutorské komoře České republice ani žádnému ze soudních exekutorů.!!!

 

Jedná se o podvodnou stránku zjevně vytvořenou za účelem vylákání finančních prostředků z důvěřivých návštěvníků. Stránky dále zneužívají osobní údaje pravděpodobně za účelem jejich vytěžení a případného zneužití.

 

Přijde-li Vám podobná SMS zpráva, v žádném případě neklikejte na přiložený odkaz (ekcr.org/search), nikdy tam nevyplňujte své osobní údaje a neprovádějte jejich prostřednictvím žádné platby.

 

Exekutorská komora ČR se už v dané věci obrátila na orgány činné v trestním řízení (Policie ČR a státní zastupitelství). Jediným oficiálním zdrojem informací o vedených exekucí je Centrální evidence exekucí provozovaná Exekutorskou komorou České republiky na www.cecr.cz. 

 

Mgr. Petr Jezdinský (s využitím Advokátního deníku a EK ČR)