JURIS REAL Living, spol. s r.o. právě odstartoval prodej II. etapy řadových rodinných domů ve Štěrboholech.

Vážení klienti. milí čtenáři, Skupina JURIS REAL započala s prodejem druhé etapy řadových domů v Pražských Štěrboholech. II. etapa developerského projektu RD Štěrboholy, která nabízí 25 řadových domů, se nachází v ulici Pod Areálem v lokalitě Praha 10 - Štěrboholy. Tato městská část patří k nejvyhledávanějším lokalitám nejen pro její dobré dopravní spojení s centrem města, ale zejména pro vynikající občanskou vybavenost a velké množství zelených ploch.

 

Dispozice

 

Řadové rodinné domy mají dispozici 5+Kk. V přízemí je umístěn prostorný obývací pokoj s otevřenou kuchyní, jídelnou a vstupem na terasu, na níž navazuje zahrada. Dále se zde nachází velká vstupní hala, toaleta, technická místnost a schodišťová chodba. V patře jsou plánované 4 pokoje, 2 koupelny a chodba se schodištěm. V přízemí se dále nachází sklad pro uložení sezonních věcí, který je přístupný z venkovního parkovacího stání. Na pozemku jsou 2 parkovací stání.

 

Vizualizace řadových rodinných domů ve Štěrboholech

 

whn1024x1024wm2206151950-691a2-prodej-rodinne-domy-sterboholy-ii-etapa-sterboholy-floorview-02e-3abc

 

Bydlení ve Štěrboholech

 

Ve Štěrboholech, které byly jako samostatná obec založeny v roce 1371 a součástí metropole se staly v roce 1968, se skloubí tradice s pokrokem, resp. přirozený urbanistický a architektonický charakter Štěrbohol s nejmodernějšími architektonickými prvky. Štěrboholy mají vlastní genius loci, dýchá zde totiž historie v podobě bitvy u Prahy, resp. právě bitvy u Štěrbohol, jež se konala 6. května 1757, kdy Fridrich II. Veliký porazil rakouská vojska Karla Alexandra Lotrinského s moderní velkou Prahou, kterou lze charakterizovat rozsáhlou občanskou vybaveností ve formě rozličných nákupních center, sportovního využití a v neposlední řadě i plánováním nové tramvajové trati jako ekologického prvku dopravy v souladu s nejnovějšími ekologickými trendy v moderních, evropských velkoměstech. Bydlení ve Štěrboholech je vhodné a příjemné jak pro aktivní, mladé rodiny s dětmi, tak i pro páry v seniorském věku, které hledají zasloužený klid a odpočinek. Avšak největší devizou Štěrbohol je podle našeho názoru dosavadní malá zástavba. Projekt 11 řadových domů Štěrboholy II. dosavadní urbanistický a architektonický ráz Štěrbohol díky spolupráci s předními českými architekty nenarušuje, ale naopak ho rozvíjí. 

 

Aktivní odpočinek ve Štěrboholech

 

Přímo v ulici Pod Areálem naleznete Park Hrušov I. a Park Hrušov II., kdy v rámci tohoto projektu byly na ploše 22 020 m2 bývalých zahrádkářských kolonií vystavěny dvě in-line dráhy. Menší kruhová dráha je určena pro malé bruslaře a začátečníky a větší dráha ve tvaru „osmičky“ pro dospělé a zkušenější bruslaře. Park poskytuje možnost trávit volný čas jak aktivně na bruslích, tak pasivně odpočinkem na zatravněných plochách či lavičkách, které jsou rozmístěny kolem cest v prostoru celého parku. V rámci projektu nevznikly jen dvě in-line dráhy, ale bylo zatravněno přes 17 tisíc metrů čtverečních plochy, vysazeno přes 40 stromů a 2 500 keřů, byly také vybudovány parkové cesty a park osazen odpadkovými koši, lavičkami a informačními tabulemi. Mezi hlavní přínosy projektu patří: rozšíření ploch zeleně a sídelní vegetace, rozšíření ploch pro rekreaci, zvýšení kvality volnočasových aktivit, a v neposlední řadě i zkvalitnění městského prostředí. Projekt je neziskové povahy. Vstup do parku ani na in-line dráhy tak není zpoplatněn. Vedle Parku Hrušov I. a Parku Hrušov II. ale naleznete ve Štěrboholech i sportovní halu, sportovní hřiště, dětské hřiště nebo fotbalový stadion.

 

Občanská vybavenost

 

Pro celou oblast Štěrbohol je typická velmi kvalitní dopravní obslužnost do centra Prahy, a to jak pomocí vlastního automobilu, tak i samozřejmě prostřednictvím MHD na stanici metra, tramvají a autobusů Depo Hostivař. Navíc Štěrboholy disponují vlastní mateřskou školkou a rovněž základní školou. Co se týká občanské vybavenosti, tak vedle školských zařízení se ve Štěrboholech nachází místní knihovna, služebna městské policie, pošta, lékárna nebo četné restaurace. Ve Štěrboholech se nachází řada obchodů, stejně jako rozsáhlá nákupní centra, kterými jsou Obchodní centrum Europark a Fashion Arena Prague Outlet.

 

V Praze dne 26. října 2022

Mgr. Petr Jezdinský