JURIS REAL prodává rodinný dům ve Vratislavicích nad Nisou, resp. v Liberci.

19.7.2023

Vážení čtenáři, milí klienti, pan Martin Vlček, který disponuje tel. č.: 601 587 147 a e-mailem: vlcek@jurisreal.cz nabízí jedinečný dům s nádherným výhledem na Ještěd ve Vratislavicích nad Nisou, které jsou součástí Liberce. Nedaleko domu se nachází stezka na Mojžíšův pramen, zimní běžkařská trasa, sjezdovka, koupaliště, rybník Tajch a les. Veškerou občanskou vybavenost pak samozřejmě nabízí město Liberec.

Obrázek č. 1: Kostel Nejsvětější Trojice ve Vratislavicích

Kostel_Nejsvětější_trojice

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kostel_Nejsv%C4%9Bt%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD_Trojice_(Vratislavice), vlastní zpracování, 2023

 

V samotných Vratislavicích pak najdeme i rodný dům Ferdinanda Porscheho, který se zde v roce 1875 narodil. Rodný dům Ferdinanda Porscheho odkoupila Škoda Auto v roce 2011. Jeho rekonstrukce započala v roce 2015 a slavnostně byl objekt otevřen v listopadu 2016. Výjimečný objekt prošel razantní přestavbou, která jej měla vrátit do doby narození konstruktéra. Jeho součástí je i servisní budova, kde návštěvníci najdou pokladnu, kavárnu a obchůdek se suvenýry. Moderně pojatá expozice v Rodném domě Ferdinanda Porscheho má tři hlavní sekce. Těžištěm je inženýrský a konstruktérský duch Ferdinanda Porscheho. Na tomto autentickém místě zobrazuje velkou osobnost v historických souvislostech a ukazuje cestu k dosažení individuální mobility. Expozice současně vykresluje zásadní momenty vývoje inženýrského a konstrukčního umění, jehož je životní dílo Ferdinanda Porscheho součástí. Originální fota rodného domu a slavných sportovních vozidel je možné najít na: https://museum.skoda-auto.cz/porsche-house.

 

Dalšími tipy na výlety v okolí Vratislavic nad Nisou mohou být: Rozhledna Císařský kámen nebo např. dřevěná Zvonice v ulici Za Tratí. Podrobné tipy na výlety po okolí můžete získat i zde: http://www.mistopis.eu/mistopiscr/sever/liberec/cisarsky_kamen.htm.

 

Obrázek č. 2: Novorenesanční budova radnice v Liberci

375px-Liberec_náměstí_a_radnice_3

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Liberec, vlastní zpracování, 2023

 

Obrázek č. 3: Vysílač a hotel na Ještědu

Ještěd_,_letecký_pohled

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Liberec, vlastní zpracování, 2023

 

 

Samotný inzerát můžete najít na: https://www.rkjuris.cz/prodej-vila-liberec-okres-liberec-prodej-rodinne-domy-270m2-liberec-xxx-vratislavice-nad-nisou-1240.

 

 

Zdroje:

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/C%C3%Adsa%C5%99sk%C3%BD_k%C3%A1men_(rozhledna);

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kostel_Nejsv%C4%9Bt%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD_Trojice_(Vratislavice);

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Liberec;

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vratislavice_nad_Nisou;

 

https://museum.skoda-auto.cz/porsche-house;

 

https://www.kitl.cz/vratislavicka-kyselka/;

 

http://www.mistopis.eu/mistopiscr/sever/liberec/cisarsky_kamen.htm;

 

https://www.vratislavice.cz/volny-cas-a-sport/pamatky-a-tipy-na-vylet;

 

https://www.vratislavice.cz/volny-cas-a-sport/pamatky-a-tipy-na-vylet/rodny-dum-ferdinanda-porscheho.

 

Mgr. Petr Jezdinský