JURIS REAL prodává v Kolíně velmi zajímavý rodinný dům.

27.11.2023

Vážení klienti, milí čtenáři, s poukazem na skutečnost, že Mgr. Roman Kaplan, výkonný ředitel, který disponuje tel. číslem: 774 335 502 a e-mailem: kaplan@jurisreal.cz, prodává v Kolíně stavebně hodnotnou vilu – https://www.rkjuris.cz/prodej-vila-kolin-okres-kolin-prodej-rodinneho-domu-kolin-1298, budeme se v dnešním aktualitě věnovat právě jednomu z nejdůležitějších středočeských měst vedle Mladé Boleslavi a Kladna.

 

Autor tohoto pojednání souhlasí se vším, co bylo panem kolegou Kaplanem uvedeno v inzerátu ohledně prodávané reality a občanské vybavenosti. V tomto ohledu lze snad ještě připomenout vynikající pověst Oblastní nemocnice Kolín, která poskytuje přesah v lékařské péči např. i do nymburského okresu. V Kolíně existuje i velká nabídka pracovních příležitostí, a to jak pro manuální profese (pozn. automobilka Toyota – Peugot - Citroen v Ovčárech), tak i díky mnoha úřadům – jako je okresní soud, okresní státní zastupitelství, probační a mediační služba, Policie České republiky, katastrální pracoviště - pro nemanuální povolání.

 

Kolín je samozřejmě široko daleko znám i pro tradiční červnové pořádání festivalu dechové hudby Kmochův Kolín. Jedná se o mezinárodně uznávaný a respektovaný dechový festival královského města Kolína pramenící z dlouhodobé tradice a stojící na zájmu a aktivitě velké většiny obyvatel Kolína a okolí, jenž je pojmenován po muzikantovi Františku Kmochovi, který se narodil v Zásmukách u Kolína 1. srpna 1848.

 

Obrázek č. 1: František Kmoch, autor písně např. Andulko šafářová nebo Kolíne, Kolíne

František_Kmoch_(1848-1912)

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Kmoch, vlastní zpracování, 2023

 

Kolín, ve kterém žije zhruba 33 tis. obyvatel, založil před rokem 1261 pravděpodobně Přemysl Otakar II. Zachovalé historické jádro Kolína s množstvím památek je chráněno jako městská památková rezervace (viz níže). V roce 1845 byl Kolín napojen na důležitou železnici mezi Prahou a Olomoucí, tento fakt je velmi důležitý pro další rozkvět města a od 2. poloviny 19. století město prošlo rychlou industrializací. Kolín je důležitým železničním uzlem. Zastoupen je zde průmysl chemický, automobilový, strojírenský, potravinářský, polygrafický a hutnický.

Obrázek č. 2: Novorenesanční kolínská radnice na Karlově náměstí

375px-KOLIN

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kol%C3%Adn, vlastní zpracování, 2023

 

Nejznámější kolínské památky

 

Obrázek č. 3: Karlovo náměstí s morovým sloupem a kašnou

Kolín,_Karlovo_náměstí_západ

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kol%C3%Adn, vlastní zpracování, 2023

 

Obrázek č. 4: Chrám svatého Bartoloměje

Kolin_Bartolomej2

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kol%C3%Adn, vlastní zpracování, 2023

 

Obrázek č. 5: Synagoga v Kolíně

330px-Synagoga_Kolín_by_The_NFe_(2016)

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kol%C3%Adn, vlastní zpracování, 2023

 

Prameny:

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Kmoch;

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kol%C3%Adn;

 

https://www.kmochuvkolin.cz/;

 

https://www.kolinzije.cz/kmochuv-kolin/d-1038;

 

https://www.nemocnicekolin.cz/.

 

Mgr. Petr Jezdinský