Napjatě očekávané Biennale 2020 PPCP s podtitulem „Poklady světové filatelie“ se v historické budově Národního muzea v Praze otevře 16. 12. 2020 a potrvá do 3. 1. 2021.

Vážení klienti, milí čtenáři, na výstavě, jež má za cíl ukázat krásu filatelie nejen filatelistům, nýbrž hlavně široké laické veřejnosti, budou k vidění nejvzácnější československé poštovní známky i světové rarity jako Červený Mauritius Post Office. Ten byl vydán spolu se slavnějším Modrým Mauritiem Post Office na ostrově Mauricius v roce 1847. Výstava byla původně plánována na počátek listopadu, pandemie koronaviru však organizátorům z Prestige Philately Club Prague „poněkud“ překazila plány.

Obrázek č. 1: Historická budova Národního muzea po svém dokončení

Museum,_Prague,_Bohemia,_Austro-Hungary-LCCN2002708488

Zdroj: www.google.cz, vlastní zpracování, 2020

Obrázek č. 2: Logo Prestige Philately Club Prague

images

Zdroj: www.google.cz, PPCP, vlastní zpracování, 2020

Nejvzácnější rakouské a československé známky zastupuje např. „žilkovaná čtyřka” s přetiskem Pošta československá 1919 ze sbírek Poštovního muzea, doplatní známka Osvobozená republika s chybotiskem přetisku “50 na 50“ nebo „rumělkový Merkur“.

Obrázek č. 3: „Žilkovaná čtyřka” s přetiskem Pošta československá 1919

znamka_0

Zdroj: www.google.cz, PPCP, vlastní zpracování, 2020

Některé vzácné známky, jejichž originály budou na Biennale k vidění, vydala již na podzim Česká pošta v rámci emise „známky na známkách“ a bude je možné spolu s dalšími poštovními známkami a jiným filatelistickým materiálem zakoupit přímo na výstavě na jejím stánku. Prestige Philately Club Prague připravil k Biennale rovněž výpravný katalog, jehož nedílnou součástí je mj. i příležitostný tisk (tzv. černotisk) s motivem známky s vyobrazením Historické budovy Národního muzea. Ten bude brzy sám o sobě, vzhledem k nízkému počtu vydaných kusů, vyhledávanou raritou. I tento velmi vzácný katalog je možné na výstavě koupit.

Obrázek č. 4: Černotisk

cernotisk-644x868

Zdroj: http://www.sberatel.info/sberatelske-rekordy-a-rarity/dlouho-ocekavane-biennale-2020-s-podtitulem-poklady-svetove-filatelie-se-v-historicke-budove-narodniho-muzea-v-praze-otevre-16-prosince-a-potrva-do-3-ledna-2021/, vlastní zpracování, 2020

 

V Praze dne 4. prosince 2020

Mgr. Petr Jezdinský (s využitím Sběratel.info a PPCP)