Exekuce – privatizace

Exekuce – privatizace

Společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL, spol. s r. o. nabízí pomoc při privatizaci bytového fondu, oddlužení či výkupu nemovitostí zatíženými exekucí (resp. více exekucemi).

Při jmenovaných činnostech využíváme široké portfolio právníků. Při privatizaci bytového fondu měst a obcí vycházíme ze znalostí našich externích právníků, kteří mj. pracovali na úřadech městských částí v metropoli, popř. byli i členy bytových komisí na městských úřadech.

Privatizujete v současné době obecní či městský byt, ve kterém bydlíte? A nemáte k dispozici dostatek finančních prostředků na odkoupení nemovitosti? Pomůžeme Vám, neboť v této oblasti máme dlouholeté zkušenosti (viz výše).

Abychom Vám mohli co nejlépe pomoci při privatizaci bytu, doporučujeme Vám hlavně osobní nezávaznou schůzku s naším zkušeným realitním makléřem, popř. právníkem, který s Vámi odkoupení bytu od obce (popř. města či městské části) důkladně projedná, a to včetně tržního odhadu bytu, právního servisu, úhrady kupní ceny obci (resp. městu či městské části), dluhů, exekucí, daní, a samozřejmě logicky i případný následný prodej a zajištění nového bydlení.

V případě privatizace bytového fondu ve vlastnictví magistrátu hlavního města Prahy Vám pomůžeme se založením bytového družstva, popř. SVJ.

Naše právní a realitní služby v oblasti privatizace bytového fondu pak můžeme závěrem demonstrovat na případu (dotazu) pana Petra (viz níže), který jsme úspěšně vyřešili.

Dotaz pana Petra: Hodlám odkoupit byt v privatizaci od Městské části Prahy 1 (v jejím historickém jádru), ale bohužel dlužím „velké peníze“ na nájemném. Co mám dělat? Vzděláním jsem uměleckého směru (kumštíř) a v právních otázkách se proto moc nevyznám. Můžete mi prosím poradit? V bytě bydlím od svého narození s maminkou a zdejší genius loci mám moc rád. Moc starousedlíků tady už také nebydlí. Chtěl bych např. i nadále se štamgasty navštěvovat pivnici U Rudolfína.

Odpověď pana JUDr. Tomáše Mádla, ředitele a jednatele Společné realitní a advokátní kanceláře JURIS REAL, spol. s r. o.: Vážený pane Petře, samozřejmě, že podmínkou úspěšného odkupu bytu do vlastnictví je skutečnost, že neexistují žádné dluhy na nájemném u MČ Prahy 1. Pokud tedy máte vážný zájem o odkup bytu, bude nezbytné, abyste váznoucí dluhy na nájemném uhradil. Jestliže na úhradu dluhu, případně kupní ceny nemáte dostatek finančních prostředků, a přesto nemovitost v privatizaci chcete nabýt, pak bude nezbytné, abyste si finance na odkup bytu půjčil a to nejlépe u hypotečního ústavu, popř. se obrátil na nějakou renomovanou realitní kancelář spojenou s advokáty.

V případě, že se byt nachází v zajímavé lokalitě (což území Městské části Prahy 1 bezesporu splňuje), a o následný odkup bytu od Vás by měla zájem naše společnost, nebo námi vyhledaný klient, můžeme se v tomto ohledu domluvit na vzájemné, oboustranně výhodné pomoci a spolupráci, kdy Vám v návaznosti na prodej Vašeho bytu zajistíme i koupi náhradního bytu podle Vašich představ.