Exekuce – privatizace

Exekuce – privatizace

Společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL, spol. s r. o. nabízí pomoc při privatizaci bytového fondu, oddlužení či výkupu nemovitostí zatíženými exekucí (resp. více exekucemi).

Při jmenovaných činnostech využíváme široké portfolio právníků. Při privatizaci bytového fondu měst a obcí vycházíme ze znalostí našich externích právníků, kteří mj. pracovali na úřadech městských částí v metropoli, popř. byli i členy bytových komisí na městských úřadech.

Privatizujete v současné době obecní či městský byt, ve kterém bydlíte? A nemáte k dispozici dostatek finančních prostředků na odkoupení nemovitosti? Pomůžeme Vám, neboť v této oblasti máme dlouholeté zkušenosti (viz výše).

Abychom Vám mohli co nejlépe pomoci při privatizaci bytu, doporučujeme Vám hlavně osobní nezávaznou schůzku s naším zkušeným realitním makléřem, popř. právníkem, který s Vámi odkoupení bytu od obce (popř. města či městské části) důkladně projedná, a to včetně tržního odhadu bytu, právního servisu, úhrady kupní ceny obci (resp. městu či městské části), dluhů, exekucí, daní, a samozřejmě logicky i případný následný prodej a zajištění nového bydlení.

V případě privatizace bytového fondu ve vlastnictví magistrátu hlavního města Prahy Vám pomůžeme se založením bytového družstva (popř. SVJ).

Půjčka na privatizaci u společnosti Juris real, spol. s r. o.

Půjčíme Vám finanční prostředky na kupní cenu bytu až do výše poloviny jeho tržní ceny. Část těchto peněz můžete operativně použít, např. na vyrovnání dluhů na nájemném, exekucí nebo jiných potřeb. Samozřejmostí je i kompletní právní servis.  Rádi Vám taktéž pomůžeme byt prodat a zajistíme koupi nového bydlení v lokalitě dle Vašeho výběru, s jistotou dostatečné finanční rezervy pro budoucnost.

Naše právní a realitní služby v oblasti privatizace bytového fondu pak můžeme závěrem demonstrovat na případu (dotazu) pana Petra (viz níže), který jsme úspěšně vyřešili.

Dotaz pana Petra: Hodlám odkoupit byt v privatizaci od Městské části Prahy 1 (v jejím historickém jádru), ale bohužel dlužím „velké peníze“ na nájemném. Co mám dělat? Vzděláním jsem uměleckého směru (kumštíř) a v právních otázkách se proto moc nevyznám. Můžete mi prosím poradit? V bytě bydlím od svého narození s maminkou a zdejší genius loci mám moc rád. Moc starousedlíků tady už také nebydlí. Chtěl bych např. i nadále se štamgasty navštěvovat pivnici U Rudolfína.

Odpověď pana JUDr. Tomáše Mádla, ředitele a jednatele Společné realitní a advokátní kanceláře JURIS REAL, spol. s r. o.: Vážený pane Petře, samozřejmě, že podmínkou úspěšného odkupu bytu do vlastnictví je skutečnost, že neexistují žádné dluhy na nájemném u MČ Prahy 1. Pokud tedy máte vážný zájem o odkup bytu, bude nezbytné, abyste váznoucí dluhy na nájemném uhradil. Jestliže na úhradu dluhu, případně kupní ceny nemáte dostatek finančních prostředků, a přesto nemovitost v privatizaci chcete nabýt, pak bude nezbytné, abyste si finance na odkup bytu půjčil a to nejlépe u hypotečního ústavu, popř. se obrátil na nějakou renomovanou realitní kancelář spojenou s advokáty.

V případě, že se byt nachází v zajímavé lokalitě (což území Městské části Prahy 1 bezesporu splňuje), a o následný odkup bytu od Vás by měla zájem naše společnost, nebo námi vyhledaný klient, můžeme se v tomto ohledu domluvit na vzájemné, oboustranně výhodné pomoci a spolupráci, kdy Vám v návaznosti na prodej Vašeho bytu zajistíme i koupi náhradního bytu podle Vašich představ.