Investice

Investice

Ukládání finančních prostředků do nemovitostí a jejich zhodnocování právě přes reality není žádnou novotou. Např. ceny pozemků (oproti cenám bytů) dlouhodobě rostly i v době světové finanční krize.

Investice do nemovitostí se staly konzistentním a konzervativním nástrojem pro zhodnocování volných peněz, a to vedle ukládání peněžních prostředků do investičních diamantů, zlata či filatelie.

Vedle českého realitního trhu sledujeme i vývoj na všech hlavních světových trzích s nemovitostmi. Např. nejnovější negativní výsledky z francouzského realitního trhu a jeho geneze (zejména byty v Paříži či tradiční prázdninové apartmány na Azurovém pobřeží) po teroristických útocích, nejsou pro nás bohužel žádným překvapením. Jako vhodná alternativa se naopak nabízí vhodné pořízení rodinného domu na Floridě, resp. investice do rezidenčních či hotelových komplexů v tradičních lyžařských centrech sousedního Rakouska. I s těmito obchody mají naši realitní makléři dlouholeté zkušenosti. Co se týká vyhlášených lyžařských rezortů, sledujeme např. pohyb cen apartmánů ve Špindlerově Mlýně, ve Vysokých i Nízkých Tatrách, stejně tak i díky hospodářské krizi v Itálii i v Dolomitech. Avšak velmi lákavou (zajímavou) nabídku představuje, co se týká letní i lyžařské (zimní) sezony, i Bulharsko. Naopak vůbec nedoporučujeme pořízení letních apartmánů v Řecku, Turecku či Egyptě.

Jestliže budete potřebovat poradit s výběrem nemovitostí, výpočtem vhodné kombinace vložení hotových finančních prostředků a hypotečního úvěru, výpočtem zisku vložených finančních prostředků, obraťte se na společnou realitní a advokátní kancelář JURIS REAL, spol. s r. o. Díky spolupracující překladatelské firmě jsme schopni uspokojit i náročnou zahraniční klientelu.

Top 3 důvody pro investice do realit podle našich realitních makléřů:

  1. Z dlouhodobého hlediska cena nemovitostí kopíruje příjmy domácností, tzn. Vaše investované (a nutno i říci těžce vydělané) peníze neztrácejí na svojí hodnotě.
  2. Příjmy z nájmu nemovitostí Vám zajišťují stálou měsíční rentu.
  3. Dá se lehce spočítat vložený náklad a očekávaný výnos, přičemž roční zisk by měl být alespoň cca do 5 %.

Investovat můžete do koupě bytu, rodinného domu, komerční nemovitosti nebo apartmánu (v tuzemsku i zahraničí) - s následným pronájmem, kdy pobíráte pravidelný měsíční nájem. Avšak můžete dlouhodobě uložit finanční prostředky i do koupě pozemků s tím, že prodej se uskuteční v časovém horizontu 10-ti, 15-ti až 25-ti let. Koupit investičně nemovitosti je pak možné buď za hotové nebo s kombinací hotovosti a hypotečního úvěrování, popřípadě i za využití nástrojů inovativního financování.