Seznam koncipoval článek o filatelistickém úspěchu JUDr. Tomáše Mádla.

Vážení návštěvníci našich webových stránek, Dr. Tomáš Mádl, vlastník Společné realitní a advokátní kanceláře Juris Real, spol. s r. o. a celoživotní filatelista, se chystá na oficiální vstup do světové sběratelské extraligy. V listopadu se jako nový člen poprvé oficiálně představí slavnému Clubu de Monte-Carlo de l’Elite de la Philatélie.

Klub se pravidelně schází během filatelistického bienále Monacophil. „Poprvé tam vystoupím před ostatními členy. Dostal jsem prostor pro hodinovou prezentaci, mám tak možnost představit i náš loni založený Prestige Philately Club Prague,“ uvedl Tomáš Mádl, jehož do Monaka doprovodí pětice dalších předních českých filatelistů.

Obrázek č. 1: Knížecí palác v Monaku

Palais_des_princes_2_vignette

Zdroj: https://www.palais.mc/en/the-institution/the-prince-s-palace-of-monaco-1-16.html, vlastní zpracování, 2019

Obrázek č. 2: Pohled do přístavu v Monaku

5ce57641828ac1039a354447-960-720

Zdroj: www.google.com, vlastní zpracování, 2019

Club de Monte-Carlo je velmi exkluzivní spolek. Sdružuje stovku členů: 70 fyzických osob a tři desítky institucí, např. světových muzeí. Členem je také britská královna Alžběta II., která zdědila cenné sbírky i lásku k filatelii po otci Jiřím V.

Obrázek č. 3: Britská královna Alžběta II.

225px-Queen_Elizabeth_II_in_March_2015

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Al%C5%BEb%C4%9Bta_II., vlastní zpracování, 2019

Obrázek č. 4: Alžběta II. mezi svými „Poddanými“, vládnoucí královna nejen Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, nýbrž i „např.“ Kanady, Austrálie nebo Nového Zélandu.

newsbday

Zdroj: https://www.royal.uk/queens-birthday-walkabout-windsor, vlastní zpracování, 2019

S britskou panovnicí si ale Tomáš Mádl v Monaku rukou nepotřese. „Královna do Monaka už i vzhledem k věku nejezdí,“ konstatoval JUDr. Mádl.

Bude mít ale šanci promluvit si s jiným monarchou a filatelistou v jedné osobě, a to monackým knížetem Albertem II.

Obrázek č. 5: Albert II, kníže monacký

Prince_Albert_II_of_Monaco_neu

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Albert_II._Monack%C3%BD, vlastní zpracování, 2019

Obrázek č. 6: Albert II – velmi zjednodušeně řečeno (pro účely článku) je dnes Monako spolu s Vatikánem jedinou konstituční monarchií v Evropě, která vykazuje určité znaky či rysy absolutistické monarchie.

Prince_Albert_II_8_vignette

Zdroj: https://www.palais.mc/en/princely-family/h-s-h-prince-albert-ii/biography-1-5.html, vlastní zpracování, 2019

Mezi členy exkluzivního klubu jsou dále mocní byznysmeni jako izraelský pojišťovací magnát Joseph Hackmey (ten vlastní kromě vzácné sbírky známek také unikátní soubor Picassových děl), popř. filatelistické celebrity typu Davida Feldmana, zakladatele stejnojmenné ženevské aukční společnosti, která má pobočky po celém světě a draží nejcennější sběratelské skvosty. Klubu předsedá bohatý belgický průmyslník Patrick Maselis.

Celý článek si můžete přečíst na: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesky-byznysmen-vstoupi-do-exkluzivniho-klubu-kam-smi-britska-kralovna-a-vyvoleni-78138?seq-no=12&dop-ab-variant=&source=clanky-home.

V Praze dne 4. září 2019

Mgr. Petr Jezdinský (Zdroj: Seznam Zprávy)