Společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL, spol. s r. o. pomohla Nadačnímu fondu Bronec sport pomáhá.

Společnost JURIS REAL, spol. s r. o. podpořila finanční částkou ve výši 5.000,- Kč Nadační fond Bronec sport pomáhá.

Jmenovaný nadační fond tvoří především parta svělých lidí, jež pomáhá občanům a jejich blízkým, které postihla rána osudu v podobě vážné nemoci nebo těžkého úrazu. Ve své minulosti Nadační fond Bronec sport podpořil už spoustu lidí s inspirativními životními příběhy.

Hodláme Vás proto na našich webových stránkách schválně seznámit se zajímavými osudy dvou velmi statečných, mladých lidí, kteří i přes velkou nepřízeň osudu nezanevřeli na svůj život, se svým hendikepem se úspěšně poprali a stali se životní inspirací pro mnoho občanů.

Tereza Bártová je přitom pouze jeden příklad z množství lidí, které zmíněný nadační fond podpořil. Tuto velmi statečnou mladou ženu zhruba před rokem a půl, když se učila na státnice ze sociální pedagogiky na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, postihlo velmi zákeřně meningokokové onemocnění, které se mj. u mladých lidí přenáší líbáním (resp. samozřejmě kapénkovou infekcí). Přitom většina případů meningokokálního onemocnění se bez varování projeví u lidí, kteří předtím byli naprosto zdraví, aktivně sportovali apod. Přenos onemocnění je často spojován se změnami životního stylu, které nakaženého vystavily novým a nezvyklým situacím a blízkému kontaktu s novými lidmi po delší časové období. Lékaři Terezku v nemocnici uvedli do umělého spánku a rodičům dávali jen 1% na přežití. Avšak ona svůj život statečně vybojovala zpátky! Přišla o obě nohy v kolenou, prsty na rukou a ledviny, přesto se nyní už Mgr. Tereza Bártová dokázala úspěšně vrátit do života.

Loni se stala patronkou cyklystického ženského 111 týmu Flower Power. Celý rok se pak připravovala na to, aby mohla sama absolvovat cyklistický maratón, jet a aktivně pomoci někomu dalšímu. Během maratonu dvakrát absolvovala dialýzu - kompletní výměnu krve! Jednou v Praze a podruhé v Brně (zdroj a více na: http://www.klmost.cz/novinky/tereza-to-dokazala-kruh-se-uzavrel-/543/). Tomáš Pchálek ze spolku Cesta za snem, kde i Tereza pomáhá a pořadatel závodu k tomu uvedl (cit.): Se svými 148 centimetry a 31 kily má Terezka větší sílu než většina dvoumetrových chlapů. Nečekali jsme, že nejsilnější člověk, kterého potkáme, bude ukrytý v tak drobném těle této dívenky. Lidé jako ona nás inspirují“ (zdroj a více na: https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/meningokok-vzal-divce-obe-nohy-chce-se-vratit-ke-sportu-20170923.html).

0A5A1155

zdroj: Nadační fond Bronec sport pomáhá, vlastní zpracování, 2018

Jan Hotovec má dětskou mozkou obrnu. Inteligentní mladý muž je uzavřený ve špatně fungujícím těle, de facto jako ve skafandru, a velmi obtížně se mu komunikuje. Přesto má od dětsví sen. Stát se právníkem, být úspěšný, najít si ženu, stát se tátou, žít běžný život. Pro někoho možná až příliš obyčejný sen. Pro Honzu každodenní dřina, aby toho dosáhl. Letos udělal maturitu, zvládl přijímací zkoušky na vysokou školu a nastoupil do prvního ročníku. Po dvou letech operací a tvrdé rehabilitace se dokázal postavit. Našel si přítelkyni. Zdolal nejdelší cyklistický maraton v České republice 2 222 km /111 hodin. Stal se Mužem roku Cesty za snem 2018 (zdroj: Nadační fond Bronec sport pomáhá).

Další informace nejen o Terezce, Honzovi a dalších statečných lidech naleznete na: https://www.facebook.com/Nada%C4%8Dn%C3%AD-fond-Bronec-sport-pom%C3%A1h%C3%A1-%C4%8D%C3%BA115-20548402070100-1607752392776005/.