Společnost JURIS REAL Dražby, a.s. bude prostřednictvím aukcí zobchodovávat nemovitosti v letovisku Altea.

Vážení potenciální klienti, JURIS REAL Dražby, a.s. bude prostřednictvím aukcí a spolupráci s renomovanou realitní kanceláří a developerskou společností Altea Properties nabízet a prodávat reality ve vyhlášeném španělském rezortu Altea. Všechny reality se nacházejí v Altea, Altea la Vieja a okolních obcích, resp. v blízkosti golfového klubu Don Cayo v pohoří Sierra de Altea, stejně jako na luxusních adresách Altea Hills, na pobřeží či v rušnějším Benidormu. Samotná Altea, původně malá rybářská obec, se může pyšnit bohatou minulostí.

Díky své výhodné poloze byla oblast osídlena už od iberských dob a později zde řečtí kolonisté založili tržní město jménem Althaia. Město se později dostalo pod římskou, vizigótskou a poté maurskou kontrolu, což může pozorný návštěvník vypozorovat i na architektuře. V současnosti je ekonomika města  založena na cestovním ruchu (následuje zemědělství a rybolov), který začal růst v padesátých letech minulého století kvůli dobrému počasí, plážím a labyrintovým ulicím s vybledlými fasádami domů, které charakterizují město s 22 tisíci obyvateli, jejichž počet se v letních měsících zvyšuje. Přesto si město zachovalo svou španělskou identitu a ráz, což dokazuje skutečnost, že obdrželo v roce 2019 titul "Valencijské hlavní město kultury". Najdeme ji na prosluněném pobřeží Costa Blanca v provincii Alicante. Altea je přístupná po kvalitních silnicích a je z ní zajištěno pravidelné autobusové spojení do okolních měst. Costa Blanca nebo-li bílé pobřeží je překrásný kus španělského pobřeží v části Alicante, který patří mezi nejvyhlášenější a nejnavštěvovanější část Španělska. Rozmanitá  středomořská příroda se zde kloubí s malebnými turistickými centry jako je právě už námi zmiňovaná Altea. Costa Blanca je oblíbená nejen mezi turisty, nýbrž i zájemci o luxusní rezidenci či druhé sídlo.

Pláže se zde nacházejí od písčitých až po oblázkové s pozvolným vstupem do moře pro děti, které místy střídají strmější útesy, mezi kterými můžete najít krásné různorodé scenérie se zátokami a lagunami. Celé pobřeží je pak lemováno rybářskými přístavy, strážními věžemi a živými přímořskými promenádami. Zdejší středomořské klima je to nejteplejší z celého Španělska a současně třetí nejlepší z celého světa. Střídá se tu pouze jaro a léto, déšť je tady neznámý pojem. Kdo někdy navštíví pobřeží Costa Blanca, bude si pamatovat průzračně čistí moře, nádherné pláže a slunečné počasí.

Právě Altea je přitažlivá díky své rozlehlé oblázkové pláži, kde se můžete oddávat relaxaci a odpočinku. Některé pláže jsou však i skalnaté, působí tak velmi romanticky a najdete na nich příjemné soukromí. Vyzkoušet samozřejmě můžete některý z nabízených vodních sportů, jako je vodní lyžování, plachtění, potápění či šnorchlování. Pláž má pozvolný vstup do teplého a průzračně čistého moře, za malý poplatek si můžete pronajmout lehátka i slunečníky. Příjemná je rovněž procházka po plážové promenádě. Na pláži se nachází sportovní přístav Club Nautico, Z dalšího sportovního vyžití lze určitě vyjmenovat tenisové kurty, golfové hřiště s 18 jamkami, fitness centrum, saunu nebo veřejný bazén.

V letovisku Altea turisté a rezidenti najdou vše, co potřebují ke strávení příjemné a pohodové dovolené. Jsou zde totiž kvalitní restaurace, kavárny, bary, obchody, supermarkety i možnosti večerní zábavy. Není tedy divu, že město se stalo domovem pro mnoho umělců z nejrůznějších koutů Evropy, kteří se zde usadili a vychutnávají si bohémského života. K dispozici je samozřejmě rovněž pošta, banka, lékárna a lékař, tj. nachází se zde veškerá občanská vybavenost.

Altea byla vystavěna na vyvýšenině nad mořem a je tvořena typickými španělskými bílými domky. Je tak jedním z nejpřitažlivějších letovisek v oblasti Valencie. V městečku najdeme mnoho pamětihodností, a pokud vás zajímá historie, navštivte zdejší muzeum. Mezi nejcennější památky patří kostel Nuestra Seňora de Consuelo, který zdobí kopulovitá modrá střecha. Přestože je Altea plná všelijakých zajímavostí, zůstala zatím uchráněna před masovým přílivem turistů a poskytuje tak pohodovou atmosféru. V okolí se rozkládá horské pásmo Sierra Helada, resp. přírodní park Sierra de Bernia. Tato pohoří jsou ideální pro pěší či dokonce vysokohorskou turistiku. Poskytují nádherný výhled na Alteu i blízké okolí. Právě už výše zmíněné pohoří Sierra de Bernia s útesy vytváří obzvláště mírné mikroklima.

Komu by to nestačilo tak může navštívit zábavní park Terra Mítica v Benidormu, města Valencii (třetí největší město ve Španělsku) nebo Alicante.

Obrázek č. 1: Noční Altea -  kostel Nuestra Seňora de Consuelo

altea2

Zdroj: https://www.alteaproperties.com/, vlastní zpracování, 2021

Obrázek č. 2: Typické bílé domky

Altea01

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Altea, vlastní zpracování, 2021

V Praze dne 18. září 2021

Mgr. Petr Jezdinský